اخذ اقامت کشور اتریش از طریق قانون تمکن مالی

 

 اتریش

اقامت اتریش

آیا می دانید شهر وین دومین شهر دنیا از لحاظ کیفیت زندگی می باشد ؟!!!
کشور اتریش دوازدهمین کشور ثروتمند جهان بر پایه سرانه تولید ناخالص داخلی است. علاوه بر جایگاه پیشرفته اقتصادی و صنعتی ، این کشور در عین حال نماد فرهنگ و هنر نیز به شمار می آید و متقاضیان اقامت علاوه بر زندگی مدرن می توانند تجربه زندگی در کشوری مملو از جذابیت های تاریخی و هنری را دارا باشند.
برخورداری از شهرت جهانی بدلیل آثار باستانی و هنری، دارای بهترین سیستم مراقبت بهداشتی و مجهز به جدیدترین فن آوری روز دنیا، دارای بهترین سیستم آموزشی در تمام اروپا، یکی از امن ترین کشورهای جهان از لحاظ رعایت امنیت حقوق فردی و مالکیت، قرار گرفتن در رتبه یک در سطح رفاه اجتماعی، قرار گرفتن در مقام دوم جهان از لحاظ کیفیت زندگی به دلیل درهم آمیختن امنیت، امکانات خرید و گذران اوقات فراغت و استاندارد بالای زندگی از مزایای کشور اتریش می باشد.اقامت اتریش از طریق قانون تمکن مالی
اتباع خارجی که تمایل به زندگی در اتریش هستند، روش تمکن مالی بسیار مطمن و راحت می باشد، در این روش متقاضی با اثبات درآمد ماهیانه در کشور خود می تواند برای خود و اعضای تحت تکفل( شامل همسر وفرزندان زیر 18 سال ) اقامت قانونی اتریش را اخذ نماید.
داشتن تمکن مالی، به این معناست که شخص متقاضی، باید اثبات نماید که در صورت اقامت طولانی مدت در اتریش، امکان کسب درآمد در کشور مبدأ و پرداخت هزینه های اقامت در اتریش یا سایر کشورهای اروپایی را دارد.وجود درآمد بدون اشتغال مستقیم فرد در کشور مبدأ، از یکی از راههای حقوق بازنشستگی ،سود شرکت های خارج از کشور، درآمد حاصل از دارایی ها، سپرده های بانکی، اجاره نامه ملک، سهام شرکت اثبات نماید

"اقامت اتریش بر اساس یک نظام سهمیه بندی ارائه میشود،
ثبت نام برای این سهمیه هر ساله در روز 2 ژانویه انجام می گردد.
توجه کنید که تعداد سهمیه ها برای هر سال محدود است،
ما تضمین کننده اخذ این سهمیه برای متقاضیان عزیز هستیم "


شرایط قانون عمومی اجتماعی اتریش برای اشخاصی که درخواست اقامت دارند به شرح زیر می باشد:

   نرخ استاندارد دو برابر نرخ استاندارد
افراد مجرد  € ۹۰۹.۴۲  € ۱,۸۱۸.۸۴
افراد متاهل  € ۱,۳۶۳.۵۲  € ۲,۷۲۷.۰۴
برای هر فرزند € ۱۴۰.۳۲ € ۲۸۰.۶۴

 


مزایای دریافت اقامت تمکن مالی اتریش

 

میتوان گفت که بهترین روش اخذ اقامت اروپا می باشد. در واقع شما نیازی به سرمایه گذاری یا ثبت شرکت یا نیاز به راه اندازی تجارتی ندارید، عدم نیاز به راه اندازی یا ثبت شرکت و سختی های ناشی از آن و به طبع آن عدم نیاز به استخدام پرسنل و پرداخت بیمه و مالیات برای آن، شما نیازی به پرداخت مالیات خاصی ناشی از این نوع اقامت ندارید، معاف از پرداخت مالیات سالانه . نکته دیگر اینکه هیچگونه محدودیت سنی در این نوع اقامت وجود ندارد، صرفا” شما باید ثابت کنید که دارای تمکن مالی هستید و از پس مخارج زندگی در اروپا بر میایید.در این روش متقاضی با کمترین هزینه و به سهولت، در صورت نداشتن مشکلاتی که شامل قانونشکنی ها و جرایم می شوند، آنرا تمدید می کنید.
امکان زندگی و رفت و آمد آزادانه به اروپا و کشورهای حوزه شنگن - امکان درخواست اقامت دائم اتریش پس از 5 سال - امکان در خواست پاسپورت اتریش پس از 6 سال از مزایای دریافت اقامت تمکن مالی اتریش می باشد.
اقامت تمکن مالی اتریش
شرایط اخذ اقامت اتریش

 

در آمد ثابت

فرد متقاضی باید یک درآمد ثابت و منظم داشته باشد به طوریکه بتواند به این منبع درآمدی خود دسترسی داشته باشد بدون استفاده از کمک های رفاهی یا عایده های کمکی دولتی (نرخ های استاندارد بالا را ببینید)

 

مسکن مناسب در اتریش

ملیت کشورهای ثالث باید شواهدی مبنی بر اسکان (به عنوان مثال با ارائه یک قرارداد اجاره نامه، البته برای ایرانیان خرید ملک هم میتواند باشد) که به اندازه تعداد افراد خانواده خود طبق استانداردهای محلی اتریش که مناسب شرایط حال آنها است، ارائه دهند.

 

مدارک زبان آلمانی

افراد متقاضی می بایست زبان آلمانی را در سطح A1 با توجه به چارچوب مشترک اروپایی برای مرجع زبان ها “CEFR” ، زمانی که برای اولین بار درخواست اقامت تمکن مالی اتریش را میدهند داشته باشند. این سطح زبانی آلمانی شامل فقط مهارت های زبان اساسی (Basic) آلمانی در سطح مبتدی لازم است.
مدارک مهارت های زبان آلمانی ممکن است توسط:
یک دیپلم یا گواهینامه دوره ای از یکی از موسسات زیر گرفته شده باشد که پذیرفته می شود:
• دیپلم زبان اتریشی آلمانی
• موسسه زبان گوته
• Telc GmbH
• صندوق ادغام اتریش (ÖIF)


مؤسسات مورد تایید دیگر می توانند از طریق انتشار در وبسایت رسمی نمایندگیهای اتریش اطلاع رسانی رسمی شود، نمایندگی اتریشی (سفارت، کنسولگری) در خارج از کشور است که این موسسات را اعلامیه می کنند. در تهران موسسه گوته و موسسه زبان آلمانی سفارت آلمان در دو شعبه وجود دارد که این مدارک را پس از آزمون زبان آلمانی ارائه می دهد.
البته طبق قانون مهارتهای زبان آلمانی در سطوح بالاتر A2 و B1 نیز به عنوان مدرک مهارت های زبان آلمانی از امتیاز بالاتری برخوردار هستند
نکته: مدرک زبان آلمانی (باید کمتر از یکسال از اخذ مدرک) نباید بیشتر از یک سال در هنگام ارسال باشد.
افراد بالای 14 سال ملزم به دریافت مدرک آلمانی می باشند.

 

 مدرک تحصیلات عالیه

اشخاصی که فاقد مدرک زبان آلمانی هستند، در صورت دارا بودن مدرک لیسانس و بالاتر در سال اول قابل قبول می باشد.
گواهی عدم سو پیشینه
تمام افراد بالای 14 سال میبایست گواهی عدم سوپیشینه از کشور خود ارائه دهند.

 

 

 پروسه اخذ اقامت اتریش


اولین درخواست برای اقامت تمکن مالی باید در روز 2 ژانویه هر سال به سفارت اتریش واقع در کشور ارائه شود.
سفارت اتریش باید درخواست کامل و صحت آنرا را بررسی کند و سپس آن را به مقامات صالح در اتریش ارسال نماید.
درخواستی که در اتریش ارائه می شود، در صورتیکه شخص متقاضی از قبل دارای ویزای تایپ D و یا اقامت یکی از کشورهای عضو شنگن را داشته باشد از امتیاز بالاتری برخوردار می باشد و روند کسب سهیه بسیار آسان می شود.
کارت اقامت اتریش
اقامت تمکن مالی با ممنوعیت استخدام با اشتغال” به صورت کارت یکساله می باشد.
پس از دریافت کارت اقامت یک ساله اتریش، در صورتی که در انقضاء تاریخ کارت اقامت اتحادیه اروپا، شرایط تمکن مالی اثبات شده، پا برجا باشد و شرایط اقامت در اتریش انجام شده باشد، در صورت عدم تخلف از قوانین و عدم ارتکاب جرم، کارت اقامت یکساله تمدید می گردد.


در صورتی که متقاضی در دو سال اول سطح زبان خود را ارتقا داده و به مرحله A2 برسد و همچنین و در هر سال 6 ماه در اتریش حضور داشته باشد کارت اقامت 3 ساله برای ایشان صادر می گردد.

پس از پنج سال اقامت قانونی بدون وقفه، اقامت دایم صادر می شود که متقاضی با تسلط کامل به زبان آلمانی (مرحله B1)می تواند در سال ششم درخواست پاسپورت کشور اتریش را بدهد.
مستحضر باشد در تمام طول مدت اقامت در صورت رعایت کلیه شرایط اقامت و رعایت قوانین اتحادیه اروپا درباره مهاجرت، امکان تبدیل به پاسپورت اتریش را دارد.

 

مدارک مورد نیاز اقامت تمکن مالی اتریش

مدارک هویتی: پاسپورت، شناسنامه، کارت ملی، سند ازدواج، گواهس طلاق، گواهی حزانت فرزند، گواهی عدم سو پیشینه عکس پرسنلی
مدارک تحصیلی: مدرک زبان آلمانی، مدرک کارشناسی
مدارک شغلی: روزنامه رسمی، پروانه بهره برداری؛ پروانه کسب، کارت بازرگانی و ....
مدارک مالی: موجودی حساب بانی، سود سپرده های بانکی، اجاره نامه های ملکی، درآمد بازنشستگی و..

مدارک سکونت: سند ملک در ایران و اثبات محل سکونت در اتریش از طریق سند ملکی یا اجاره نامه محل
بیمه درمانی در اتریش

 

 

 

تحصیل رایگان فرزندان با اقامت تمکن مالی اتریش


تحصیل رایگان در اتریش، برای همه شهروندان اتریش و اتحادیه اروپا، در دسترس است.کسانی که اقامت موقت و بلند مدت اتریش را از هر طریقی، به دست آورند، شهروند اتریش محسوب می شوند و از حق تحصیل رایگان در اتریش، برخوردارند.تحصیل رایگان در اتریش، از مقطع تحصیلات ابتدایی شروع می شود و تا پایاین تحصیلات دانشگاهی، امکان برخورداری و استفاده از شرایط تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی اتریش، برای همه شهروندان فراهم است.

 

 خرید ملک در اتریش با ویزای تمکن مالی

طبق معاهده ی قدیمی مابین اتریش و ایران، خرید ملک برای اتباع ایرانی در اتریش، امکان پذیر است.نکته قابل توجه اینکه، خرید ملک در اتریش، باعث اخذ اقامت دائم نمی شود.هرچند که خرید ملک، جهت مقاصد تجاری و کسب درآمد از ملک، از طریق اجاره و پرداخت مالیات های قانونی، امکان اخذ اقامت دائم اتریش، وجود دارد.

 

خدمات VIP موسسه حقوقی سام نماینده هلدینگ اینوید در ایران:

 

 • مشاوره رایگان و تشخیص بهترین روش مهاجرتی با توجه به شرایط شخصی شما
 • ارائه لیست مدارک مورد نیاز جهت اقدام، منطبق با آخرین قوانین مهاجرتی
 • بررسی دقیق مدارک شما
 • آماده سازی،ترجمه، تائیدات و تحویل پرونده مهاجرتی شما به اداره مهاجرت کشور مربوطه
 • واریز هزینه های مهاجرتی شما به دفاتر اداره مهاجرت و شهروندی
 • پیگیری پرونده شما و انجام مکاتبات لازم با سفارتخانه ها و دفاتر اداره مهاجرت
 • اطلاع رسانی دقیق توسط تیم حرفه ای جهت پیشرفت پرونده و مراحل پیش رو
 • آماده سازی شما برای مصاحبه
 • راهنمایی شما برای انجام مراحل پزشکی
 • راهنمایی شما جهت اجاره ملک و یا خرید ملک در کشور های شنگن
 • راهنمایی ثبت نام فرزندان در بهترین مدارس محلی فارسی یا بومی زبان

 

 

مطالب مرتبط

هزینه زندگی در اتریش

دانشگاه های اتریش

مراکز خرید اتریش

جاذبه های توریستی اتریش

 

موسسه حقوقی سام نماینده هلدینگ اینوید

بزرگترین مرکز ارائه دهنده خدمات مشاوره حقوقی در ایران

**جهت مشاوره حضوری با کارشناسان ما با شماره 02186087214– 02186087195 ازساعت ۹ الی ۱۸ در تماس باشید**

 

 

 

Go to top